Chorvatsko Brač

015

Na jižním pobřeží leží jedno z nejvyhledávanějších turistických středisek celého Chorvatska – městečko Bol

   

 

Termín: léto 2018

 

Cena: bude upřesněna dle aktuální nabídky

 

 

Týdenní pobyt s potápěním v nejkrásnější Chorvatské destinaci

031

 

Na jižním pobřeží leží jedno z nejvyhledávanějších turistických středisek celého Chorvatska – městečko Bol. Městečko zabírá poměrně dlouhou část pobřeží, které je lemováno dlouhými oblázkovými a písečnými plážemi. Pobřežní promenáda láká nejen k večerním romantickým procházkám, ale i k posezení a ochutnávce kvalitního vína, kterým je Bol nad jiné proslulý. Na rozdíl od všech ostatních jadranských ostrovů, které často vypadají jako kamenné sekyry zaťaté do mořské hladiny, Brač má i své vnitrozemí, velmi bohatou floru a faunu a výraznější rozdíl mezi ročními obdobími. Celý ostrov by měl být prohlášen jedinečným kulturně-historickým a přírodním parkem, zvláště jižní strana mezi Vidovou horou, bolským Zlatnim ratem a poustevnou Blaca, která tvoří jedinečnou oblast, v níž se spojuje rybářský, rolnický a pastýřský Brač, s množstvím zákoutí pro pocit samoty a klidu, ale i plná výrazných sociálních zážitků, tance, hudby a sportu.

 

052 050    066

Většina návštěvníků však přesto směřuje k místu, které je od centra vzdáleno necelý kilometr. Jedná se o zvláštní geomorfologický útvar, který nechybí na žádné pohlednici - pláž Zlatni rat. Jde o 600 m dlouhý oblázkový poloostrov, který vytváří velkolepý šíp obklopený borovicovými háji a zasahující kolmo do moře. Můžete si zde užívat slunce na drobných oblázcích nebo odpočívat ve stínu borového háje

 


 

Apartmány

Villa_Dalmatia_7Ubytování nabízíme v klidné části letoviska. Apartmány jsou vzdáleny 150-500 m od centra a moře. Na proslulou pláž Zlatni rat se dostanete po mramorové stezce za cca 10 minut klidnou pěší chůzí. Všechny apartmány jsou min. tříhvězdičkové kvality. Možnost parkování je vždy na pozemku nebo před objektem.

 

 

FOTO POUZE ILUSTRAČNÍ

_IGP1548  _IGP1518  _IGP1551

 

Potápění

055Potápěčská záklana "BIG BLUE" je na mramorové promenádě cca v polovině cesty na Zlatni rat pod hotelem Borak. Zázemí je chráněno před náročným sluncem vzrostlými stromy :-)

Vybavení: 2 x loď, 15x kompletní výstroj, kompresor 750l/min, láhve 12l a 15l, závaží včetně opasků, prostor pro uskladnění výstroje, sladká voda pro umytí výstroje, vlastní molo, potápění z pláže, foukání NITROXu a 100% kyslíku, další.

 

 

 

P8300001   P9030133   P9030124

 


 

Ceník:

  • 7 nocí v apartmánu *** : 
  • Zahrnuje pobytovou taxu
  • Zvýhodněný potápěčský balíček - 7 nocí/10 ponorů - cena: 
  • Zkušený průvodce - přítomen u všech ponorů
  • Cena zkušebního ponoru: 800,- Kč (kompletní výstroj, průvodce)
  • Cena 1 ponoru z lodě: 630,- Kč (láhev+vzduch+zátěž+průvodce)
  • Cena 1 ponoru ze břehu: 250,- Kč (láhev+vzduch+zátěž)
  • Příplatek za noční ponor 5 Eur.

 


 

Nezapomeňte si s sebou vzít logbook, potápěčskou licenci, lampu pro noční ponory, (olova a lahve jsou během potápění k dispozici)! Aktuální teplota vzduchu 28°C, teplota moře 21°C.

V případě vašeho zájmu o účast na tomto výletu je nutné zaslat vyplněnou přihlášku emailem na níže uvedenou adresu a uhradit celkovou cenu týdenního pobytu.

 


Kontakt: